Naší klienti

MADEIRA 14.10. - 21.10. 2013

Dom Pedro Baia - Madeira

Celkové shrnutí

Portugalská Madeira je překrásný ostrov, kde strávit aktivní dovolenou. Příjemní lidé, výborné jídlo a nádherná příroda zaručuje relaxační luxusní odpočinek od každodenního shonu. S výběrem hotelu a oblasti jsme byli naprosto unešení, podle našeho názoru je oblast Machico vůbec nejhezčí a nejlepší na ostrově (oáza klidu), pokud člověk má rád společnost mnoha lidí a večerní párty, doporučuji si vybrat hotel nebo penzion v hlavním městě Funchalu anebo v jeho blízkosti. Nespornou výhodou je bezesporu transfér na letiště, který trvá 10 minut autem nebo autobusem. Letadla lítají kolem hotelu (nad oceánem) na přistání, ale vůbec neruší :-) Určitě stojí za to si půjčit auto a celý ostrov procestovat, takže doporučujeme zakoupení aspoň desetidenního pobytu :-)

Ubytování

Hotel je 4 hvězdičkový, vše odpovídá popisu cestovní kanceláře. Pokoje jsou malé, ale čisté (každý den úklid, výměna ložního prádla a ručníků). Nejsou zde balkóny a výhled je buď na oceán anebo do údolí Machica. Personál (recepce i obsluha baru) nemá problémy s komunikací, mluví docela dobře anglicky.

Strava

Strava byla pestrá, chutná, kontinentální (snídaně a večeře – anglický styl) a během podávání bylo jídlo vždy postupně doplňováno (měli jsme zakoupen all inclusive). Celkově je na ostrově hodně angličanů, takže vše je tomu přizpůsobeno.

Služby hotelu

Jsou na dobré úrovni, wifi připojení je k dispozici pouze na recepci. Hotel není moc vhodný pro rodiny s dětmi, jelikož při špatném počasí není v hotelu pro ně zajištěno dostatečné využití. Hotelový bazén jsme nevyužívali, avšak vypadal čistě a udržovaně - na hotelovém baru byla možnost zapůjčení ručníků.

Pláž

K dispozici jsou 2 pláže, jedna kamenitá ihned u hotelu, kterou málokdo využíval ke koupání. Asi 300 m za promenádou se nachází druhá písčitá pláž, kde se dá pěkně ležet, opalovat a koupat. Voda je velmi čistá, průzračná. Pozor! Ručníky na dovolenou s sebou, na pláž vám nikdo osušku nedá a ani nepůjčí.

Lenka a Petr Urbancovi. 

Pro Lenku a Petra to byla svatební cesta 

 

 

 

 

 

 

 

TUNISKO - DJERBA 15.6. - 22.6. 2014

Blue Club Ksar Djerba

Jak bych popsal dovolenou vybranou u cestovní agentury Varadero  ?

Jedním slovem : Paráda!

Všechno fungovalo tak,jak mělo,včetně odbavení na letišti v Praze i na Djerbě. Tam už čekaly delegátky s nezbytnými informacemi a do hotelu jsme se dostali asi tři hodiny po odletu. Hotel Ksar je klidný hotel spíše rodinného typu,dva bazény venku,jeden vevnitř,rozsah služeb nás naprosto uspokojil,výborná kuchyně a i přes to,že jsme si udělali vlastní program,bylo postaráno i pro ty ,co tuto variantu nezvolili. Nenásilnou formou skupina místních chlapců,Animátorů,měla připravený program pro dospělé i pro děti a ačkoliv jsme se těchto aktivit nezůčastnili přímo i jako diváci jsme se velmi bavili. Na pokojích čisto,o což se staraly pokojské,kterým nebylo co vytknout. Hotelová pláž je asi pět minut volné chůze od hotelu vybavená barem a všude jsou usměvaví lidé,kteří se Vás ptají,jestli Vám něco nechybí.Taxi chytnete kdekoliv a kdykoliv a stojí směšnou cenu. Nestalo se nám,že by se nás někdo pokusil zaskočit přemrštěnou cenou za cokoliv. Vždycky máte možnost smlouvat a je to docela zábavné,protože i Tunisané tento způsob mají rádi. Přiznám se,že jsem si velmi rychle zvykl na místní životní tempo. Nikdo Vás nikam nehoní,nic není ve stresu,nic není problém. A i s domluvou nebyl problém a naše nijak zvlášť oslňující angličtina bohatě stačila,protože Tunisští zaměstnanci hotelu ovládají češtinu asi tak,jako my angličtinu.Příjemné podnebí a svěží vítr od moře vytvářejí klimatické podmínky,při kterých se i v třiceti stupních dá normálně relaxovat a vykonávat pochůzky po místních obchodech.Moře je,jak už to bývá,slané,ale s tímto faktem je nutno se smířit a je velmi osvěžující.Takže bych chtěl cestovní agentuře Varadero složit poklonu a poděkovat za krásný týden v Africe. A.V. + M.V.

 

Adolf Vitáček a Monika Veselá 

 

ÁDA VITÁČEK - bicí, zpěv, textař

Kapely, v nichž doposud působil 

Plexis (1984 - 1985, 1989 - 1992) 

Visací zámek (1985 - 1986) 
F.A.S. (1988, kapela se nikdy nerozpadla) 
Wanastowi Vjecy (1988 - 1991) 
Orlík (1988 - 1989) 
Svatý Vincent (1990) 
Původní Bureš (1992) 
Explose (2000 - 2001, 2004 - 2010) 
Doktor Triceratops (2008 - 2010) 
A.V. Band (2010 až do současnosti) 
Den D / Plán B (2011) 
S.F.I. (2011 - 2014) 

http://www.avband.cz/

 

 

S naší cestovní agenturou Varadero cestují i další populární osobnosti z hudební branže.


FOLWARCZNÝ DUŠAN (basskytara)

Tento matador čtyř basových strun začínal v "hudebce" na nástroj, který měl o dvě struny více.
A že ho nakonec učarovala basová kytara, mohla v letech 1970 - 72 ocenit kapela DRUMS, CLAN, MEMPHIS a později Havířovský UROS. V letech 1973 - 75 působil jako člen v legendární kapele R.U.R, kterou se mu znova podařilo vzkřísit z popela po 32. letech a koncertuje s ní i v současnosti. ( Hard rock 70-ých let ). V roce 2010 založil Hardrockovou partičku již dávno ze zajetých muzikantů pod názvem SG - Sjetý Gumy kde se staví na velitelský můstek z pozice kapelníka .


Cestoval Turecko - Hotel Boulevard
 

 

naší klienti